Wybór sterownika do nawadniania ogrodu

Wybór sterownika do nawadniania ogrodu

Chcąc zainwestować w automatyczny system nawadniania naszego ogrodu powinniśmy dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego sterownika ogrodu. Warto więc dowiedzieć się, jakie istnieją programatory na rynku i do czego służy zegar sterujący. Dzięki temu będziemy w stanie bez problemu dobrać odpowiedni sprzęt do naszego ogrodu.

Wiele osób posiadających większe ogrody decyduje się na inwestycję w automatyczny system nawadniania. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ podlewanie tak dużego trawnika czy sporej ilości roślin może okazać się po prostu zbyt uciążliwe. System nawadniania ogrodu jest praktycznym rozwiązaniem, który zdejmuje z nas obowiązek codziennego podlewania ogrodu podczas letnich miesięcy.

To, jaki sterownik wybierzemy zależeć będzie od tego czy wybieramy nawadnianie kropelkowe, czy zraszaczowe. Warto więc na samym początku dowiedzieć się do czego tak naprawdę służy programator. Dzięki sterownikowi możemy w łatwy sposób sprecyzować sposób nawadniania trawnika i nie tylko. Jeżeli zależy nam na podlewaniu całego ogrodu o konkretnej godzinie, możemy bez problemu ustawić to w sterowniku.

Elektroniczny sterownik

Taki sterownik występuje obecnie w kilku rodzajach. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest sterownik bateryjny. Montuje się go na kranie. Są one dostępne w stosunkowo niskich cenach. Oczywiście wszystko zależy od tego, na jakiego producenta się zdecydujemy. Sprawdź również te informacje o nawadnianiu ogrodów https://brzozowisko.com/nawadnianie-ogrodow/

Sterownik na kran może występować w formie wewnętrznej oraz zewnętrznej. Świetnie nadają się do podłączenia pod zraszacze, ale także do nawadniania kropelkowego. Czas podlewania możemy często programować w okresie od 5 do 120 minut.

Dostępne są także sterowniki z funkcją WiFi, dzięki czemu możemy je zaprogramować za pomocą telefonu komórkowego. Zazwyczaj takie urządzenia są proste w obsłudze. Często możemy zaprogramować pracę kilku oddzielnych sekcji nawadniania.

Sterowniki zewnętrzne

Sterowniki te również pozwalają na łatwą kontrolę zużytej wody do podlewania roślin. Możemy także ustawiać długość podlewania oraz czas podlewania. Obsługa takich urządzeń jest banalnie prosta i poradzi sobie z tym każda osoba. Niektóre z tych sterowników również posiadają funkcję WiFi, przez co możemy sterować urządzeniem dzięki telefonowi. Oczywiście sterowniki te są montowane na zewnątrz budynku, dlatego warto sprawdzić, czy znajdują się one w bezpiecznym miejscu. Nie mogą być one narażone na zniszczenia.

Koszt sterowników

Pamiętajmy o tym, że koszt takich sterowników będzie zależny od tego, jakiego producenta wybierzemy i gdzie będziemy kupować dane urządzenie. Warto posprawdzać wcześniej oferty w internecie, dzięki czemu będziemy mogli wybrać odpowiednie dla nas urządzenie. Musi być ono także dopasowane do naszych potrzeb, bo przecież każdy podlewa swój ogród w inny sposób.

Podsumowując

Wybór sterownika do naszego systemu nawadniania ogrodu jest bardzo ważny. To właśnie on pozwala nam na ustawienie odpowiedniej godziny na podlewanie, ilości zużytej wody czy czasu podlewania. Warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego urządzenia.

Leave a Reply