Tapeta, farba, płytki – czym wykończyć ściany w domu?

Tapeta, farba, płytki – czym wykończyć ściany w domu?

To w jakim otoczeniu żyjemy na co dzień, wiele mówi o naszym charakterze i sposobie życia. To w jaki sposób jest urządzony nasz dom, jaki styl w nim dominuje, jest naszym odbiciem. Dlatego tak lubimy urządzać wnętrza naszego domu, nawet jeśli czeka nas przy tym kosztowny remont. Bo po każdym remoncie nasz dom zmienia się nie do poznania, chociaż nie zawsze wykonujemy w nim prace wielkiej wagi. Nawet najmniejsze zmiany w domu, pozwalają nam poczuć się dobrze w swoim codziennym otoczeniu.

Jak szybko zmienić wystrój wnętrz?

Aby szybko i niezbyt kosztownie zmienić wystrój wnętrz swojego domu, tak naprawdę wystarczy tylko zmienić ściany. Jeśli przez dłuższy czas nic z nimi nie robiliśmy, wtedy mogą one wymagać większego odświeżenia. Na pewno przyda się zrobić porządny remont ścian w starym domu, w którym od lat nic nie było zmieniane. Jeśli zależy nam na większej zmianie, możemy wyburzyć kilka ścian w domu i w ten sposób stworzyć nowe pomieszczenia i powiększyć przestrzeń mieszkalną. Jeśli zaś chcemy małą zmianę wprowadzić do wnętrz, wtedy wystarczy zmienić wygląd aktualnie istniejących ścian.

Malowanie ścian farbami

Zwykle, jeśli chcemy szybko i skutecznie odmienić wygląd swoich ścian w domu, sięgamy po wałek malarski i pędzel. Tego typu asortyment do społu z dobrej jakości farbą, gwarantuje nam szybki efekt pomalowanych ścian. Drastyczna zmiana koloru, sprawi że wnętrze będzie wyglądać całkiem inaczej. Malowanie ścian jest szybkie i dosyć przyjemne a farby są nie drogie. Nie trzeba się decydować na jeden kolor, wręcz przeciwnie, można pomieszać ze sobą kilka odcieni, stworzyć ciekawe pasy czy figury geometryczne na ścianach. W ten sposób zyska się bardzo ciekawy efekt.

Tapety i fototapety

Kolejną propozycją do zmiany wizerunku ścian w domu, są tapety i fototapety. Tradycyjne tapety mogą całkiem zmienić charakter danego wnętrza. Obecnie do wyboru są różne materiały, które są podstawą tapety. Można się na przykład zdecydować na tapetę winylową, papierową, lateksową, samoprzylepną itp. Wybór jest naprawdę duży, a dzięki różnym wzorom i kolorom można stworzyć bardzo ciekawe wnętrza w domu.

Z pewnością ogromnym zainteresowaniem cieszą się także fototapety. To forma zdjęcia ściennego w bardzo dużym rozmiarze, taką fototapetę można przykleić na każdej ściany. W zależności od jej tematyki, będzie ona pasować na ścianę w każdym jednym pomieszczeniu; w salonie, holu, pokoju dziecięcym, sypialni a nawet w łazience.

Płytki na ścianie

Równie interesującą propozycją na wykończenie ścian w domu, są dekoracyjne płytki. Takie gipsowe płytki, dostępne są w różnych kolorach i odcieniach, mają one też przeróżne struktury mogą być gładkie albo chropowate. Takimi płytkami zwykle dekoruje się tylko jedną ścianę w danym pomieszczeniu, wtedy uzyskuje się najlepszy efekt. Bardzo często dekorujemy się w ten sposób ściany w salonie, sypialni czy w holu. Przykleja się specjalnym klejem do gipsowych płytek, który można znaleźć w każdym sklepie z materiałami budowlanymi. Płytki na ścianie są bardzo efektowne.

Leave a Reply