Malowanie ścian – najlepsze sposoby

Malowanie ścian – najlepsze sposoby

Nowy wystrój wnętrz ma wielki wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli ciągle mieszkamy w takim samym otoczeniu, w którym się nic nie zmienia, wówczas czujemy się apatyczni, przygaszeni i nie mamy na nic ochoty. Dlatego też warto czasem coś zmienić, by odświeżyć nieco wygląd naszego mieszkania i znowu poczuć się w nim dobrze.

Co pomoże w odświeżeniu wyglądu mieszkania?

Z pewnością koniecznością będzie wykonanie małego remontu w domu, by mieszkanie zyskało nowy look. Nie muszą to być duże prace, wystarczy kilka trików by szybko zmienić wygląd mieszkania. Najlepszym rozwiązaniem jest przemalowanie ścian na inny kolor. Mogło by się wydawać, że to nic takiego, nic jednak bardziej mylnego. Poprzez zmianę koloru ścian można zyskać całkiem inny wizerunek wnętrza, całkiem inny styl dekoratorski. Jeśli na przykład przemaluje się ciemne pomieszczenie na jasny kolor, wtedy optycznie powiększy się tą przestrzeń. Jeśli zaś zrobimy odwrotnie i przemalujemy jasne duże pomieszczenie na ciemniejszy kolor, wtedy dodamy mu przytulności i ciepła. Kolory ścian znacznie wpływają na nasze samopoczucie. Mocne, intensywne kolory pobudzają do działania i ożywiają, słoneczne kolory poprawiają humor, biel uspokaja a czerń relaksuje.

Jak najszybciej przemalować ściany w mieszkaniu?

Przygotowując się do remontu ścian, przede wszystkim najpierw trzeba je oczyścić i wygładzić. Czasem konieczne będzie położenie nowej gładzi ale czasem wystarczy tylko wyrównanie wszelkich nierówności i zaklejenie dziur. Potem należy odtłuścić ścianę i już można się brać za malowanie. Tutaj stajemy przed wyborem, czy malować wałkiem do malowania ścian czy pędzlem. Wałkiem bardzo łatwo rozprowadza się farbę na dużych powierzchniach, z kolei pędzel dociera do trudno dostępnych miejsc. Bardzo często w trakcie malowania ścian używa się jednocześnie wałka malarskiego oraz pędzla. Przyda się także specjalna kuweta malarska oraz folia do zabezpieczenia podłóg, okien, drzwi i mebli w malowanym pomieszczeniu.

Nowoczesne techniki malarskie

Obecnie coraz częściej odchodzi się od malowania ścian wałkiem czy pędzlem. Obecnie dostępne są nowoczesne techniki malowania za pomocą specjalnego pistoletu na farbę. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu pistolet ma specjalny pojemnik do którego przelewa się farbę. Następnie wystarczy już tylko równomiernie rozprowadzić farbę na ścianie, używając do tego pistoletu. Takie malowanie jest niezwykle łatwe i przyjemne, w żaden sposób nie jest męczące ani czasochłonne. Efekt jest od razu widoczny, rzadko kiedy trzeba nakładać kolejną warstwę farby. Nic więc dziwnego, że coraz więcej fachowców od remontów i domowych majsterkowiczów, decyduje się na takie właśnie rozwiązanie związane z malowaniem ścian. Można w ten sposób zaoszczędzić dużo czasu i nerwów, co jest dużą zaletą takiego rozwiązania.

Malowanie ścian nie jest skomplikowaną czynnością, można samemu się zająć taką czynnością. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria malarskie i porządnie zabrać do pracy a efekt będzie szybki i zadowalający.

Leave a Reply